غواصی عمیق در سئو: بخش اول

کلمات کلیدی هسته اصلی هر استراتژی سئو خوب هستند. اما حتی بهترین بازاریابان نیز می توانند برای دقیق تر کردن آنها تلاش کنند. نکته این است که از ابتدا شروع کنید: پیدا کردن اصطلاحاتی که مخاطبان در جستجوی آنها هستند.

این مجموعه دو قسمتی با یک هشدار مهم شروع می شود-چیزهای بیشتری برای ایجاد یک استراتژی SEO برنده وجود دارد تا کلمات کلیدی به تنهایی. اما من معتقدم که کلمات کلیدی اساس – هسته اصلی – SEO هستند. بدون آنها ، چیزی برای ساختن ندارید.
چرا به این فکر می کنم؟ خوب ، اینگونه به قضیه نگاه کنید: شما یک تیم بازاریاب دارید که همه محتوا را جمع آوری می کنند و آن را به پلتفرم های مختلف منتقل می کنند. هر قطعه ایده یا موضوع متفاوتی را پوشش می دهد ، درست است؟ اما اگر مخاطب موردنظر شما واقعاً به آن موضوع خاص اهمیت ندهد ، چطور؟ منابع را هدر داده اید
کلمات کلیدی ستون اصلی SEO هستند زیرا به ما می گویند مخاطبان ما می خواهند چه چیزی را ببینند. و با ایجاد محتوا بر اساس نیازهای مخاطبان خود ، ما در حال حاضر پیشرفت بزرگی در ایجاد تبدیل ها داشته ایم.
با این حال ، یکی از بزرگترین چالش ها در ایجاد استراتژی کلمات کلیدی برای SEO در همان ابتدای تلاش شما قرار خواهد گرفت. این چالش درک آنچه مخاطبان شما در جستجوی آن هستند و یافتن کلمات کلیدی مناسب با آن است.
به همین دلیل شما باید تحقیقات کلیدی کلیدی را انجام دهید.

کلمات کلیدی تحقیق چیست؟

تحقیقات کلمات کلیدی اولین قدم در انتخاب کلمات کلیدی است که برای شکل دادن به استراتژی بازاریابی محتوایی خود استفاده می کنید. این مربوط به درک آنچه مخاطبان شما به دنبال آن هستند است. این با س whyال چرا متفاوت است – ما در قسمت 2 از سری Keyword Deep Dive بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد. هدف در این مرحله جذب و مشارکت است.
دانستن اینکه مخاطبان شما در جستجوی چه چیزی هستند و کلمات کلیدی را از عبارات جستجوی آنها بیرون می آورید ، این اطمینان را می دهد که تیم شما همیشه محتوایی را ایجاد می کند که برای افرادی که برای آنها بازاریابی می کنید جالب و جالب باشد.
در نهایت ، با تحقیقات کلمات کلیدی به دنبال یافتن trifecta طلایی هستید:
کلمات کلیدی مرتبط با سازمان شما کلیدواژه هایی که حجم جستجوی بالایی دارند کلمات کلیدی که رقابت پایینی دارند
در ظاهر ، ممکن است غیر ممکن به نظر برسد. اما می شود آن را انجام داد.

چگونه ایده های کلمه کلیدی را بیابیم؟

در این مرحله از فرآیند ، ما زیاد نگران یافتن کلمات کلیدی نیستیم که تمام معیارهای بالا را برآورده کنند. که بعداً می آید در حال حاضر ، ما فقط می خواهیم ببینیم مخاطبان ما به دنبال چه چیزی هستند.
قدم اول؟ تعیین کلمات کلیدی بذر خود کلمات کلیدی بذر فقط همین است ؛ دانه. آنها نقطه شروع هستند که کلمات کلیدی دیگر می توانند از آن رشد کنند. یافتن این موارد آسان ترین است: آنها اساسی ترین اصطلاحات مرتبط با تجارت شما هستند. به عنوان مثال ، اگر شما یک تجارت قهوه هستید ، کلید واژه واضح “قهوه” خواهد بود. سپس می توانید از این روش برای ایجاد کلمات کلیدی بیشتر با استفاده از چند تکنیک ساده استفاده کنید.

1. تجزیه و تحلیل رقبا

برای کلمات کلیدی بذر خود سریع گوگل کنید. چه کسی در آن بالا در رتبه بالا قرار دارد؟ هر کسی که باشند ، باید کاری را درست انجام دهند. و اگر نمی توانید آنها را شکست دهید ، به آنها بپیوندید. ببینید چه چیزی برای رقبای مستقیم شما خوب کار می کند و وارد کار شوید. می توانید با استفاده از ابزارهایی مانند Ahrefsor Semrush این کار را انجام دهید.
این ابزارها می توانند یک صفحه رقیب را مهندسی معکوس کنند تا مشخص شود کدام کلید واژه ها باعث ایجاد ترافیک در سایت می شوند. آنها همچنین می توانند تجزیه و تحلیل شکاف محتوا را انجام دهند. این کلمات کلیدی را نشان می دهد که رقبای شما برای آنها رتبه بندی می کنند ، اما شما اینطور نیستید. به راحتی می توانید ببینید آیا کلمات کلیدی ارزشمندی وجود دارد که آنها را نادیده گرفته اید.

2. تکمیل خودکار گوگل

هنگامی که یک کلمه را در جستجوی Google تایپ می کنید ، سیستم سعی می کند با پیشنهاد شرایط بعدی ، درخواست شما را تکمیل کند. این اصطلاحات تصادفی نیستند ؛ آنها از جستجوهای قبلی که سایر کاربران انجام داده اند ساخته شده اند. این مکان فوق العاده ای است تا بفهمید مخاطبان شما واقعاً به دنبال چه چیزی هستند.
همچنین می توانید در SERPs به بخش “مردم همچنین س askال می کنند” گوگل نگاه کنید. برای “قهوه” ایده هایی مانند “آیا قهوه برای سلامتی شما مفید است؟” و “بهترین قهوه برای نوشیدن کدام است؟” ، و سایر موارد. ابزار مشابهی نیز وجود دارد که می توانید از آن به عنوان Answer The Public برای پیشنهادات بیشتر استفاده کنید. بهترین موضوعات موضوعاتی هستند که جستجو می شوند!

3. کلمات کلیدی انجمن

الگوریتم رتبه بندی گوگل بسیار پیچیده است و درک تمام جزئیات آن کاملاً غیرممکن است. اما آنچه ما می دانیم این است که “ربات Google” ارزش ، اعتبار و اعتبار را در اولویت قرار می دهد ، بنابراین محتواهای ایجاد شده توسط همکاران مانند پاسخ های انجمن به ندرت اولین انتخاب آن است.
بنابراین وقتی این پاسخ های انجمن به بالای SERPs می رسد ، می دانیم که گوگل در این زمینه انتخاب چندانی نداشته است. تعداد کمی یا حتی شاید هیچ گونه جایگزین با کیفیت بالا وجود نداشت. پس چرا یکی به آن ارائه نمی دهید؟ این فرصتی برای تسلط بر SERPs برای کلمات کلیدی کم رقابت است.

4. کنسول جستجوی گوگل

کنسول جستجوی Google یک ابزار کاملاً رایگان است که می توانید از آن برای مشاهده رتبه سایت خود برای کلمات کلیدی مختلف استفاده کنید. احتمالاً برخی از آنها را قبلاً مورد هدف قرار داده اید ، اما اغلب تعداد کمی از آنها وجود دارد که آنها را نادیده گرفته اید. این می تواند راهی سریع و بدون هزینه باشد تا کمی از کلمات کلیدی الهام بگیرید.
همچنین می توانید از Google Search Console برای تغییر نحوه برخورد با کلمات کلیدی خاص استفاده کنید. چیزی که من همیشه به مشتریان خود می گویم این است که بر کلمات کلیدی که در آن بین 11 تا 30 رتبه بندی می کنید تمرکز کنند. اینها کلمات کلیدی هستند که قبلاً برای آنها بسیار خوب عمل کرده اید ، اما هنوز فضای مشخصی برای بهبود وجود دارد.

5. ابزارهای کلید واژه

استفاده از ابزارهایی مانند Google Keyword Planner بسیار ساده است. شما کلمه کلیدی بذر خود را در سیستم تایپ می کنید و به طور خودکار از پایگاه داده عظیم خود ایده ایجاد می کند. برای استفاده از آن نیاز به یک حساب Google Ads دارید ، اما استفاده از ابزار اصلی رایگان است. برای استفاده از همه ویژگی ها ، باید در Google Ads سرمایه گذاری کنید.
این که آیا یک سرمایه گذاری برای شما مناسب است یا نه ، چیزی است که فقط شما می توانید به آن پاسخ دهید. با این حال ، آنچه من می گویم این است که ابزارهایی مانند این می توانند در وقت شما صرفه جویی کنند ، ایده هایی را ارائه دهند که ممکن است در جاهای دیگر پیدا نکنید و در نهایت ، مزیت رقابتی به شما بدهند. در صورت استفاده درست ، بازگشت سرمایه آنها اغلب می تواند ارزش داشته باشد.

6. تحقیقات صنعت

هیچ کس – و هیچ ابزاری – مانند شما صنعت و تجارت شما را نمی شناسد. البته ابزارها با کلمه کلیدی بذری که وارد می کنید محدود می شوند. شما می توانید با استفاده از بینش خود خلاقیت بیشتری ایجاد کرده و ایده های بیشتری را ایجاد کنید. انجام تحقیقات خود در مورد موضوعاتی که ممکن است برای مخاطبان مورد نظر شما جالب باشد ، حرکت خوبی است.
زیرنویس های مرتبط Reddit را مرور کنید تا ببینید مردم درباره چه چیزی صحبت می کنند. انجمن های آنلاین یا گروه های فیس بوک یا وب سایت های پرسش و پاسخ را بررسی کنید. عمیق تر به سوالات واقعی که افراد واقعی می پرسند بپردازید. از محتوای خود به عنوان راهی برای پاسخگویی به این سوالات به زبانی استفاده کنید که مخاطبان شما واقعاً آن را می فهمند.

مورد بعدی: تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی

این روش ها به شما در پاسخ به این سوال مهم کمک می کند: مخاطبان من به دنبال چه چیزی هستند؟ اما آنها لزوماً به شما نمی گویند که از چه کلمات کلیدی باید در استراتژی SEO خود استفاده کنید. به همین دلیل مهم است که کلمات کلیدی بالقوه خود را تجزیه و تحلیل کنید تا مطمئن شوید از ارزشمندترین آنها استفاده می کنید. قسمت 2 از غواصی عمیق در سئو را با من همراه باشید ، جایی که اصول اولیه تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی را برای شما شرح می دهم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *