چالش های محصولات دیجیتال
قسمت 1: میکروکوپی

آنها می گویند اندازه همه چیز نیست، درست است؟ و وقتی نوبت به کپی می رسد، آنها درست هستند. میکروکپی اغلب در فرایند طراحی نادیده گرفته می شود، اما می تواند موفقیت محصول شما را به ارمغان بیاورد و یا باعث شکست محصول شما گردد.

تصور کنید که سعی می کنید یک محصول دیجیتالی را تنها با استفاده از طرح آن بفروشید. بدون کلمات. فقط طراحی کنید. آیا موفق خواهید شد؟

بعید است – مشتریان شما قبل از اینکه گم شوند ، فاصله زیادی نمی گیرند.

اما اگر بخواهید این کار را برعکس انجام دهید ، تمام جنبه های طراحی محصول خود را کنار بگذارید و فقط با کلمات خود اقدام به فروش کنید؟

این یک داستان کاملاً متفاوت است و در واقع ، چیزی که مشاغل ثابت می کنند در بازاریابی ایمیلی همیشه امکان پذیر است.

البته ، طراحی بخش مهمی از فرایند ارتباطات است ، اما ، هر چقدر هم که بی عیب و نقص باشد ، هرگز عنصری مستقل نیست و با تاثیری که هنگام استفاده از طراحی و کپی در کنار هم می گذاریم مطابقت ندارد.

کپی و محتوا اجزای ضروری در موفقیت هر محصول دیجیتالی هستند. و با این حال ، آنها اغلب آخرین چیزی هستند که تیم های محصول در مورد آنها فکر می کنند. به ویژه هنگامی که صحبت از میکروکپی کوچک و در عین حال قوی می شود.

میکروکپی چیست؟

میکروکوپی فقط همین است ؛ تکه های میکروسکوپی از متن. متن “تماس بگیرید” در صفحه “تماس با ما” میکروپی است. منوی ناوبری در وب سایت شما؟ دکمه “اکنون بخرید” در صفحه فروش شما؟ میکروکوپی هستند. در فضای دیجیتال ، میکروپی در همه جا وجود دارد.
و با این وجود ، ما واقعاً به آن توجه نمی کنیم ، درست است؟
دلیلی برای آن وجود دارد میکروکپی به راحتی قابل قبول است. به هر حال این بخش کوچکی از استراتژی محتوا است. اما وقتی صحبت از فروش یک محصول دیجیتالی می شود ، میکروپی می تواند سلاح مخفی شما باشد.

پیام کوچک ، تأثیر بزرگ

وقتی میکروپی را به بدی می بینید ، درک اهمیت آن آسان تر است. یکی از بدترین متخلفان ، شیوه ای است که اغلب در ناوبری وب سایت استفاده می شود.
یک منوی ناوبری معمولی را تصویر کنید. یک پیوند با عنوان “محصولات” برچسب گذاری شده است. برای کاربران ، واضح است که وقتی روی آن کلیک می کنند ، چه چیزی را خواهند دید. دیگری می گوید “خدمات”. باز هم ، کاربران می دانند چه انتظاری دارند. سومی می گوید “دیگری”.
بنابراین چه چیزی زیر آن نهفته است؟ اطلاعاتی در مورد کسب و کار شما؟ یا شاید مقدمه ای برای تیم شما باشد؟ برای همه کاربران شما می دانید ، این می تواند تصاویر زیبا از توله سگ ها ، یا لیستی از دستور العمل های BBQ مورد علاقه شما باشد. و اگر کاربران شما در مورد آنچه که قرار است ببینند واضح نباشند ، با کلیک کردن روی آنها وقت خود را هدر نمی دهند.
تیم های محصول باید به دنبال استفاده از قدرت میکروکپی و تبدیل محتوای عمومی به متنی با ارزش تبدیل باشند.

چرا میکروکپی اهمیت دارد؟

هنوز متوجه اهمیت میکروکپی‌ها برای محصولات دیجیتال خودتتان نشدید؟ شاید این مزایا شما را تحت تأثیر قرار دهد …

1. میکروکوپی حرکت محصول شما را آسان می کند

به نحوه حرکت خود در محصولات دیجیتال فکر کنید. شما نمی نشینید و همه چیز را می خوانید. من هم ندارم و اغلب مردم چنین نمی کنند. یک کاربر معمولی بین 20 تا 30 درصد از نسخه را در یک صفحه می خواند.
اکثر ما اطلاعات مربوط به خود را اسکن می کنیم. میکروکوپی یک راهنمای تور برای محصول دیجیتالی شما است و به مردم کمک می کند تا آنها را در اسرع وقت – قبل از کلیک کردن روی صفحه – به محل مورد نظرشان برسانند.

2. میکروکپی شگفتی و لذت می برد

میکروکپی فرصتی کم استفاده شده برای برجسته شدن و نشان دادن شخصیتی است که شما را از رقبای شما متمایز می کند.
هرکسی می تواند دکمه ای داشته باشد که می گوید “بارگیری” ، اما فقط شما می توانید یک دکمه داشته باشید که پیام مارک شما را در بر می گیرد. Revolut یک مثال فوق العاده در اینجا است. در برنامه Revolut ، نمی توانید “کارت سفارش دهید” ، اما می توانید “کارت جدید براق سفارش دهید”. فقط دو کلمه کوچک کل تجربه را متحول می کند.
به همین ترتیب ، میکرو کپی می تواند راهی سرگرم کننده برای تقویت هر اقدامی باشد که کاربر انجام می دهد. به عنوان مثال ، در افزونه طراحی Zeplin ، هنگامی که یک فایل را بارگذاری می کنید ، روی آن نمی گویند “فایل منتقل شده است” ، می گوید: “شما فقط پشت زمینه را قلقلک داده اید”.
این یک لمس کوچک اما به یاد ماندنی است و باعث می شود مردم دوباره برگردند.
میکروپی Slack – و تجربه کلی کاربر – یکی از دلایل محبوبیت زیاد آن است ، حتی اگر در اصل فقط یک برنامه پیام رسانی ساده باشد.

3. میکروکپی اعتماد ایجاد می کند

برای کاربران ، حرکت در یک محصول دیجیتالی – به ویژه محصول جدید برای آنها – می تواند گیج کننده باشد. به خصوص آن لحظه وحشتناک که در آن جزئیات پرداخت را وارد می کنند ، برای تأیید کلیک کنید ، و سپس … هیچ اتفاقی نمی افتد.
میکروکپی می تواند در اینجا سطح اطمینان را ارائه دهد. یک قطعه ساده از جمله “کار بر روی آن” تنها چیزی است که برای حفظ اعتماد آنها لازم است. و همانطور که همه می دانیم ، اعتماد برای ایجاد ارتباط با مشتری حیاتی است.

4. میکروکپی تبدیل می شود

مانند تجربیات خوب کاربران ، میکروکپی خوب تقریباً نامرئی است. اما در صورت از بین رفتن ، هزینه خرید و فروش برای شما هزینه دارد.
به عنوان مثال ، قطعات کوچک اطمینان بخش مانند “لغو در هر زمان” یا “امتحان رایگان” یا “بدون کارت اعتباری مورد نیاز است” نادیده گرفته می شوند ، اما هر دو نمونه ای از میکروکپی هستند که خطر را کاهش می دهد ، عمل را تشویق می کند و تبدیل می کند.

نحوه برتری در میکروپی

موفقیت در میکروکپی به معنای شناخت مارک و لحن صدای شماست. این به معنای داشتن شخصیت متمایزی است که مردم با آن ارتباط برقرار می کنند ، روشن بودن نحوه صحبت و نوع استفاده از زبان ، مانند “کارتهای درخشان جدید” Revolut.
اما همانطور که واکنش شدید “بسته بندی غذا” (بسته بندی مواد غذایی حواس پرت) نشان می دهد ، میکروکپی باید معتبر و مناسب باشد. به قول سوفی گریمشاو ؛ “لطفاً قبل از اینکه” در یک مکان خشک و خنک نگهداری کنید “تبدیل به” من آن را در کمد دوست دارم! “، متوقف شوید.
“ترفند” – اگر می توانید آن را چنین نامید – این است که تعادل مناسب بین ایجاد اعتماد به نفس برند و ارائه وضوح را پیدا کنید. اما وقتی کمتر از پنج کلمه برای بازی با آنها صحبت می کنید ، گفتن این آسان تر از انجام آن است.
این به همان سختی که به نظر می رسد ، و این چیزی است که آن را به یکی از بزرگترین چالش های محصولات دیجیتال تبدیل کرده است.
تعداد فزاینده آگهی های شغلی نویسندگان UX گواهی بر این امر است.
تیم های محصول متوجه شده اند که این چیزی نیست که آنها بتوانند شرکت های کپی رایتر یا بازاریابان محتوا را مجبور به حمله کنند. این یک مهارت طاقت فرسا است.

مطالعه موردی: Uber

یکی از تکه‌های میکروکپی مورد علاقه شخصی من را می توان در برنامه Uber یافت. به جای “ورود مقصد” نوشته شده است “به کجا؟” من مطمئن هستم که میلیون ها نفر هرگز در مورد آن فکر نکرده اند. و نکته این است میکرو کپی خوب نباید مانند یک انگشت شست برجسته باشد. اما باید تجربه را افزایش دهد.
این دقیقاً همان چیزی است که این دو کلمه ساده به آن می رسند. “ورود مقصد” بسیار قابل معامله است. در مورد رسیدن به یک نقطه جغرافیایی انتخاب شده است. “کجا؟” بسیار بازتر و تا حدودی ماجراجویانه است. این بیشتر دوستانه است “بنابراین ، امروز کجا می رویم؟” ، تقریباً مانند چیزی که یک راننده تاکسی می گوید.

میکروکپی را به یک فوق ستاره تبدیل کنید

میکروکپی بسیار مهم است تا بعداً مورد توجه قرار نگیرد. این چیزی نیست که در بازاریابی محتوا به همسرتان بسپارید و از آنها بخواهید قبل از عرضه محصول خود چیزی را کنار هم قرار دهند. این باید بخشی ذاتی از فرایند طراحی کلی باشد.
همه می خواهند برنامه آنها “Uber of this” یا “Uber of that” باشد و آنها شکست می خورند. چیزی که آنها همیشه متوجه آن نیستند این است که Uber سرمایه گذاری زیادی روی میکروکپی قدرتمندی که لازمه موفقیت آن است انجام می دهد.

بخش بعدی: بالا بردن محصولات با لذت

میکروکپی می تواند برای تعجب ، لذت و تبدیل کاربران شما استفاده شود. اما طراحی ، انیمیشن ، حرکت و صدا نیز می توانند.
در مقاله ای آینده ، ما بررسی خواهیم کرد که چگونه حرکت بیشتر با “لحظات لذت” می تواند محصول دیجیتالی شما (از وب سایت ها تا برنامه ها) را از متوسط به عالی تبدیل کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *